Cześć!

Witam Cię na moim blogu 🙂

Cieszę się, że tu trafiłeś i czytasz właśnie tę stronę – zapewne chciałbyś się czegoś o mnie dowiedzieć. Poniżej odpowiem na kilka pytań i opiszę kim jestem, co tu robię i dlaczego założyłem tego bloga.

Zapraszam do czytania!

Kim jestem?

Nazywam się Michał Michasiów, mam 18 lat i uczęszczam do trzeciej klasy technikum informatycznego w Bielsku – Białej. Programowaniem interesuję się od trzech lat. Uwielbiam uczyć się i poznawać nowe rzeczy, nie brakuje mi więc chęci i motywacji do nauki. Moim celem, jak i marzeniem jest zostać programistą Full-Stack, a dokładnie JavaScript Developerem.

Co robię?

Głównie zajmuję się projektowaniem oraz tworzeniem stron i aplikacji internetowych. Oto technologie i programy, z których korzystam:

  • HTML5
  • CSS3
  • jQuery
  • Vue.js
  • Sass
  • WordPress
  • Git
  • Photoshop

Dlaczego założyłem bloga?

Na początku chciałem tylko przetestować WordPressa – sprawdzić jak działa, jak się w nim pracuje itp. Na tyle mi się to jednak spodobało, że pomyślałem:

„Czemu by nie założyć bloga?”

I tak też zrobiłem.

Już od dawna nad tym myślałem, jednak jakoś nie chciało mi się za to zabrać. Czytałem wiele artykułów na internecie ze świata IT, oglądałem mnóstwo filmów na YouTube, przeczytałem nawet kilka książek. Co chwilę natrafiałem się na rady, aby założyć bloga. Że bardzo pomaga to zobaczyć postępy w przyszłości, posegregować wiedzę, przede wszystkim podzielić się nią z innymi – może komuś się spodoba i zostanie stałym czytelnikiem? Kto wie.

„Nie taki straszny diabeł jak go malują.”

Okazuje się, że obsługa WordPressa jest dziecinnie prosta i nie wymaga ŻADNYCH umiejętności programistycznych. Oczywiście zakładając, że nie będziemy ingerować w kod strony. Paroma kliknięciami możemy stworzyć własnego, profesjonalnego bloga. Niektórzy mogą mieć na samym początku problem z zakupem serwera, domeny, certyfikatu SSL oraz stworzeniem bazy danych i opcjonalnie adresu e-mail na własnej domenie. Jest jednak mnóstwo poradników w sieci, jak i na YouTube (z których sam korzystałem na początku), które krok po kroku pokazują proces zakupu serwera i domeny, jak i późniejszej konfiguracji.

Dzięki za przeczytanie 🙂

Jeśli dotrwałeś do tego momentu, to bardzo się cieszę, że udało mi się zaciekawić Ciebie moją osobą lub tym oto blogiem.

Gdybyś miał jakieś pytania – śmiało możesz napisać do mnie na Facebooku lub wysłać wiadomość e-mail (michasiow.michal@gmail.com).